Hacamat

Hacamat Tedavisi Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir?

hacamat nedir

Hacamat tedavisi hiçbir yan etkisi olmayan son derece doğal bir tedavi yöntemidir.

 Hacamat tedavisi geleneksel ve tamamlayıcı tedavi yöntemleri içinde hemen her türlü hastalığın tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir ve fayda şifa bakımından en üst sırada yer almaktadır.

ice screenshot 20201130 013619 1
Hacamat Tedavisi Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir? 4

Hacamat tedavisi sonrası herhangi bir yan etki oluşmaması için tedavinin hastane şartlarında ve hijyenik ortam sağlanan her yerde, Hacamat konusunda eğitimli, bilgili sağlık çalışanları tarafından yapılması en önemli unsurdur.

Hacamat bilinçsiz kişiler tarafından yanlış tedavi şekilleri ve hijyenik olmayan ortamlarda yapılırsa pek çok sağlık sorunu ortaya çıkabiliyor. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabiliyor;

Cilt enfeksiyonları, cilt yaraları ve morlukları, ağrı ve acı gibi birçok belirti sıralayabiliriz

Hacamatı Tedavisini Kimler Yaptıramaz?

Hacamat tedavisi çok faydalı bir tedavi yöntemi olsa da uzmanlar herkesin yaptırmasını doğru bulmuyor. Kalp pili olanların, panik atak sorunu yaşayanların, kan tutanların, kemoterapi görenlerin, aşırı heyecanlı olanların, organ nakli olanların ve hamilelerin hacamat yaptırması önerilmemektedir.

hacamat noktalari
Hacamat Tedavisi Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir? 5

Hacamat Tedavisi Yılda Kaç Kez Yapılmalı?

lk defa hacamat yaptırmaya başlayanlar ara vermeden her ay 1 seans aralıkla 12 ay boyunca hacamat yaptırabilir.

Her ay bir kez yapılan hacamattan sonra yılların birikimi toksinler iyice temizlenmiş olur. Bir yıl her ay yapılan düzenli hacamatlardan sonra özel bir rahatsızlık yok ise yılda asgari 4-6 hacamat yaptırmak çok faydalıdır.

Eski hekimler asgari olarak yılda iki kez hacamat tavsiye eder. Bu tavsiyeler gerek İbn-i Sina gerekse modern tıp kurucusu sayılan Hiporakt tarafından yazılan kitaplarda mevcuttur.

İbn-i Sina’dan Hiporakt’a kadar bir çok eski tıp alimi genel olarak yılda en az iki kez hacamat yaptırmayı bin yıl önce tavsiye etmişlerdir.

Bir yanıt yazın