Hacamat

Hacamat Nedir Nasıl Yapılır

Hacamat Nedir Nasıl Yapılır

Hacamat Nedir Nasıl Yapılır

Hacamat nedir nasıl yapılır hacamat yaptırmanın faydaları nelerdir? İnsan vücudu üzerinde birçok etkisi olduğu bilinmektedir. Hacamat (kupa uygulaması), geleneksel ve tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak da uygulanmaktadır.

Bazı yörelerde Yaş Kupa Terapisi olarak da bilinen Hacamat Tedavisi, Peygamber Efendimizin de tavsiye ettiği, son zamanlarda günümüzün trend olmuş tedavi yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Hacamat nedir sorusuna kısaca, Vücudun akupunktur noktaları belirlendikten sonra, hacamat kupası vakum pompası yardımıyla vakumlanır. Ardından Jilet, Bistüri, neşter veya Hacamat Kalemi yardımıyla çizikler atılarak, atıl kanın deri dışına atılmasına olanak sağlanır. Faydası oldukça fazla bir tedavi yöntemidir.

Bir çok insan internette hacamat nedir nasıl yapılır diye arama yapıyor. O halde bizde Hacamat nedir nasıl yapılır sorusunu cevaplamaya çalışalım. Hacamat, yüzyıllardır alternatif tıpta uygulanan bir tedavi şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Son yıllarda tekrar popüler olan hacamat hakkında hala merak edilen pek çok soru bulunmaktadır.

cupping therapy 1

Hacamat Nedir Nasıl Yapılır

Hacamat, yüzyıllardır uygulanan sağlıklı bir tedavi yöntemidir. Dolayısıyla Günümüzde de alternatif ve tamamlayıcı tıp adı altında yer alan bir tedavi yöntemidir. Özel boy kupalar yardımı ile bir kan alma işlemi olan hacamat, vücudun kendi kendine atamadığı toksinlerin, vakum işlemi ile temizlenme işlemidir.

Hacamat, kronik ağrılar tedavinde çok etkili sonuçlar verebiliyor. Özellikle Sırt ağrısı ve baş ağrılarında büyük faydası olduğu gözlemlenmiştir. Tamamen kronik stresin fiziksel bir tezahürü olan kas-iskelet ağrısından kurtulmakla ilgili bir tedavi olduğunu belirten uzmanlar, hacamat yapılırken kullanılan Hacamat kupaları, cildinizde birkaç günden iki haftaya kadar sürebilen, iri, mor rengi gibi çürükler bırakacağını söylüyor.

5e25661ec03c0e0854f5f2b2

Hacamat kan ile kanın yapısının bozulmasıyla alakalı tüm hastalıkların tedavisinde kullanabileceğimiz çok güzel bir yardımcıdır. Aynı zamanda Kan ile alakası olmayan bir hastalık yada bir organ yoktur. Kan değerleri düzeldiğinde, damarlar arındığında birçok hastalıkta kendiliğinden iyileşecektir.

 

 

Bir yanıt yazın