Hacamat Malzemeleri Nereden Alınır?

Özellikle İslam ülkelerinde sık sık tercih edilip hacamat tedavisinde uygulanan ve insan vücuduna pek çok faydası olduğu bilinen hacamat malzemelerini Hacamat Medikal’den uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Özellikle doktorlar tarafından yapılan hacamat tedavisinin son dönemlerde resmi ve disiplinli şekilde uygulanması için onay belgelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Boyun ve çevresi, omuz ve çevresi, bacak ya da ensedeki ağrıları giderebilen oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır. Çeşitli hastalıkların tedavisinde oldukça etkilidir. Sırt, omuz, bacak, baş, omuz, çene ya da romatizmal hastalıkların yanı sıra cilt sorunları, migren ve stres gibi hastalıklar üzerinde olumlu tedavi sonuçları görülmektedir. Hacamat kupası ve hacamat malzemelerini Hacamat Medikal ‘den inceleyerek satın alabilirsiniz.

Hacamat Malzemeleri Nelerdir?

Sindirim ve boşaltım sistemi üzerinde de şifalı etkileriyle hacamat uygulaması için pamuklar sık tercih edilir. Aynı zamanda cam bardak ve vakumlu kupalarda ihtiyaç duyulan ana ürünlerdendir. Kesikler için bisturi (neşter), jilet veya hacamat kalemi yanı sıra yaraları dezenfekte etmek için, batigon, kantaron yağı veya oksijenli suyuna ihtiyaç duyulabilir. Yaraları kapatmak için ise flaster bant ve pedli flaster bulunur. Hacamat bardakları uygulama için özel olarak tasarlanıp üretilmektedir. Bu sebeptendir ki cildi iyi şekilde tutan hava sızdırmayan ve vakum gücü olan kupalar tercih etmeniz gerekir. Bu malzemelerle uygulamayı İslami kaynaklara dayanarak sünnet günler yani hacamat günleri olarak hicri ayın 17, 19 ve 21. gününde daha etkili sonuçlar gözlenmektedir.Kan daha çok hareketlendiği için bu zaman zarfında hacamat uygulamasını yapmamanız tavsiye edilir.

Hacamat Malzemeleri Kullanım Alanları Nerelerdir?

Migren, Baş ağrısı ya da sinüzit şikayetlerinin yanı sıra sırt ağrısı, diz ağrısı, hormon bozukluğu, pek çok kadın hastalığı şikayetleri, tembellik ve yorgunluk gibi durumlarda uygulanan hacamat malzemesi geniş kullanım alanına sahiptir. Kan akışını düzenleyen bu ürünlerin kansızlık problemlerine de oldukça iyi geldiği görülür. Epilepsi hastalıklarının yanı sıra diş ağrısı ve diş hastalıklarında iyileştirici rol üstlenebilir. Vücudunuzu temizleyerek ödem atmasını sağlayabilir. Diş ağrısı veya bağırsak problemlerinde de sıklıkla tercih edilir. Hacamat uygulamasını düzenli aralıklarla yapmanıza yardım eden bu malzemelerle bağışıklık sisteminizi düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda kemik, kas ve eklem ağrılarından etkili olduğu gözlenmektedir.

47 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

2 Parmak Hacamat Pompası Turkuaz

Orijinal fiyat: 34,99₺.Şu andaki fiyat: 24,99₺.

Hacamat Çantası

Orijinal fiyat: 1.299,99₺.Şu andaki fiyat: 899,99₺.

Büzgülü Sedye Örtüsü

Orijinal fiyat: 5,00₺.Şu andaki fiyat: 3,00₺.

Rulo Muayene Sedye Örtüsü Tela 60×80

Orijinal fiyat: 159,99₺.Şu andaki fiyat: 129,99₺.

Pompalı Sprey Şişe

Orijinal fiyat: 39,99₺.Şu andaki fiyat: 24,99₺.

Flaster Bant Kutusuz

Orijinal fiyat: 59,99₺.Şu andaki fiyat: 39,99₺.