Hacamat

Hacamat Kalemi Nasıl Kullanılır?

Hacamat Kalemi Nasıl Kullanılır

Hacamat Kalemi Nasıl Kullanılır?

Hacamat Kalemi nasıl kullanılır sorusu pek çok kişinin merak ettiği konular arasında yerini almış durumda. İşte bu yüzden Kafanızdaki sorları ortadan kaldırmak için, hacamat kalemleri hakkında sizleri aydınlatmaya çalışcağız. Hacamaat kalemi olarak  Tek iğneli ve 3 iğneli olan modeller daha çok ön plana çıkıyor. Ve kullanımı gün geçtikçe  yaygınlaşmaktadır. Genel olarak Hacamat ve sülük tedavisinde tek iğneli ve 3 iğneli kalemler tercih edilmektedir. Tekli  ile üçlü kalem arasında serilik ve hızlı çalışma haricinde tek fark iğne uçlarıdır.  Tek iğneli kaleme 1 adet lanset iğnesi takılmaktadır.  3 İğneli Kaleme 3 adet Lanset iğnesi takılmaktadır. Dolayısı ile 3 İğneli kalem daha avantaj sağlayabiliyor. İğne uçları üçgen uc olduğundan dolayı acı hissini azaltmaktadır. Her ikisinde de Çalışma şekli otmatik  olarak geri tepmelidir. Bu özellikle kulanımı basit ve kuruluma gerek kalmadan kolayca kullanılmaktadır.

Hacamat Kalemi İçin Kullanılan İğneler

Kullanılan iğneler tek kullanımlıktır. İşlem bittikten sonra iğneler çıkarılıp atılmalı ve kalem dezenfekte edilmelidir.  Kalem satın alındığında genel olarak yanında 50 veya 100 adet lancet iğne hediye olarak verilmektedir. Hacamat kalemi iğnesini rahatlıkla her yerde bulabilirsiniz.

Kullanımı kolay ve prariktir. Son zamanlarda hacamat tedavisinin yaygınlaşmasıyla jilet yerine tercih edilmektedir.
Sülük yapıştırma, Akupunktur ve Hacamat tedavisinde kullanılmaktadır.

Yüz bölgesi, el, ayak bilekleri gibi dar bölgeler ve çocuklarda kullanılabilir.

Hacamat kalemi hijyen ve kolay kullanılabilir olaması nedeni ile doktorlar ve hacamatcılar tarafından tercih edilmektedir

Hacamat Kalemi yeni ve yüksek kalite dayanıklı malzemeden üretilmektedir. İğne vuruş derinliği ayarlanabilir olması büyük avantajlardandır. Ayrıca çapraz enfeksiyonu önlemek için tek kullanımlık Lanset iğneleri değiştirilebilir özelliğe sahiptir.
Ağrı hissi hafiftir ve çok az da olsa acı hissi olabiliyor.
Basit kullanımı ile  sadece bir tıklama ile işlem yapılabiliyor. Dolayısı ile Hacamat, sülük ve akupunktur tedavisi için mükemmel bir seçenektir. Yumuşak dokunuş ve kanamayı gerçekleştirmek için en kolay ve pratik acısız yöntemlerdendir.
Kontrol tamamen sizde oluyor. Aslında kısaca her türlü steril kan lancet için uygundur diyebiliriz.
Hacamaat Kalemi Lancet iğne ile, diyabet hastalarının glikoz seviyelerini izlemek için kan almasına yardımcı olur.
Temizlemesi çok kolay, güvenli ve hijyenik bir kullanım seçeneği sunmaktadır.